Santos Tour Down Under: Sagan sa vyhol pádu pred cieľom a skončil tretí, jazdec tímu CCC prekvapil favoritov

Bevin je spolujazdec greg Van Avermaet

zdroj: Zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Druhá etapa austrálskych pretekov Santos Tour Down Under merala 122,1 kilometra. Viedla z okrajovej časti Adelaide do mestečka Angaston v Južnej Austrálii. V tejto oblasti práve vrcholí leto a teploty sa tu šplhajú až k 40 ºC. Kvôli extrémnym podmienkam bola táto druhá etapa skrátená priblžne o 27 kilometrov. Pelotón najprv zavítal do neďalekého pohoria Adelaide Hills, aby neskôr zamieril na rovinatú časť etapy, v ktorej sa nachádzal záver. Aj druhá etapa ponúkla šprintérsku koncovku. Posledné kilometre však boli čiastočne naklonené a nejednalo sa o čistú rovinku, no ani o ťažšie stúpanie.

Únik dnes vytvorila trojica jazdcov Artyom Zakharov (AST), Jason Lea (UniSA-Australia) a Jaime Castrillo (MOV). Na jedinej vrchárkskej prémii bol prvý domáci jazdec Lea a udržal si vrchársky dres. Trio malo vtedy náskok troch minút. Po oboch šprintérskych prémiách však ich motivácia upadla a na rovinatej časti boli dostihnutí pelotónom. Svoju šancu využil Matthieu Ladagnous (FDJ) a vydal sa na sólovú jazdu. Pracovať začali tímy Deceuninck-Quick Step, Lotto Soudal a Bahrain-Merida. 10 km pred koncom mal vedúci Francúz náskok 45 sekúnd. V ďalších kilometroch však už bolo jasné, že Ladagnous bude dostihnutý.

5 km pred koncom začala bitka o dobré šprintérske pozície. Vpredu sa nachádzal aj tím BORA – hansgrohe s Petrom Saganom (BOH), ktorý bol na kolese kolegu Daniela Ossa (BOH). Ten sa však musel podriadiť tempu, ktoré diktovali celky Mitchelton-Scott, Bahrain Merida či Team Sky. Dopredu sa dostalo aj zoskupenie Jumbo-Visma s Dannym van Poppelom (:lot:). V poslednom kilometri nastal hromadný pád v strede poľa. Na čele sa tak ocitla menšia skupinka, v ktorej bol aj Peter Sagan, Elia Viviani (:qst:) či Caleb Ewan (:lot:). Dobre zapracoval Daryl Impey (:mts:) a na rad prišiel šprint. Ešte predtým však prišiel útok Luisa Leona Sancheza (AST). Ten však nebol úspešný, no za ním sa na skvelú pozíciu dostal Patrick Bevin (:ccc:). Na zlom mieste sa po páde ocitol včerajší víťaz Elia Viviani (:qst:). Peter Sagan šprintoval z druhého radu za Ewanom. Vo výhodnejšej pozícii však celý čas bol Patrick Bevin. Ten otvoril šprint a dokázal zvíťaziť. Priblížiť sa k nemu vedel iba Caleb Ewan (:lts), ktorý skončil druhý. Peter Sagan dnes získal tretie miesto. Holanďan Danny van Poppel obsadil štvrtú priečku.

Bevin z Nového Zélandu si po národnom šampionáte v časovke odnáša druhé víťaztstvo od začiatku sezóny. Vďaka účasti vo včerajšom úniku mal sekundy k dobru. Tie získal aj za dnešné víťazstvo a 27-ročný jazdec sa tak dostáva na čelo celkovej klasifikácie. Na druhého Eliu Vivianiho má náskok piatich sekúnd, Caleb Ewan stráca o štyri sekundy viac. Druhé víťaztsvo je to zároveň aj pre CCC Pro Team, ktorý vznikol po zlúčení celkov BMC a CCC.

Záver:

Profil 2. etapy:

Zdroj: La Flamme Rouge

Výsledky 2. etapy:

1.Patrick Bevin (NZl):ccc:3:14:31
2.Caleb Ewan (Aus):lts:
3.Peter Sagan (Svk)BOH
4.Danny van Poppel (Ned):lot:
5.Jasper Phlipsen (Bel):uae:
6.Phil Bauhaus (Ger):bmt:
7.Elia Viviani (Ita):qst:
8.Luis León Sánchez (Spa)AST
9.Kiel Reijnen (USA):tfr:
10.Kristoffer Halvorsen (Nor):sky:

Celkové poradie:

1.Patrick Bevin (NZl):ccc:6:04:03
2.Elia Viviani (Ita):qst:0:00:05
3.Caleb Ewan (Aus):lts:0:00:09
4.Max Walscheid (Ger):sun:
5.Artyom Zakharov (Kaz)AST
6.Jason Lea (Aus)UniSA-Australia0:00:10
7.Michael Storer (Aus):sun:
8.Peter Sagan (Svk)BOH0:00:11
9.Jakub Mareczko ((Ita):ccc:
10.Jaime Castrillo (Esp)MOV0:00:12

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár