Santos Tour Down Under: Sagan sa vyhol pádu pred cieľom a skončil tretí, jazdec tímu CCC prekvapil favoritov

Bevin je spolujazdec greg Van Avermaet

zdroj: Zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Druhá etapa austrálskych pretekov Santos Tour Down Under merala 122,1 kilometra. Viedla z okrajovej časti Adelaide do mestečka Angaston v Južnej Austrálii. V tejto oblasti práve vrcholí leto a teploty sa tu šplhajú až k 40 ºC. Kvôli extrémnym podmienkam bola táto druhá etapa skrátená priblžne o 27 kilometrov. Pelotón najprv zavítal do neďalekého pohoria Adelaide Hills, aby neskôr zamieril na rovinatú časť etapy, v ktorej sa nachádzal záver. Aj druhá etapa ponúkla šprintérsku koncovku. Posledné kilometre však boli čiastočne naklonené a nejednalo sa o čistú rovinku, no ani o ťažšie stúpanie.

Únik dnes vytvorila trojica jazdcov Artyom Zakharov (AST), Jason Lea (UniSA-Australia) a Jaime Castrillo (MOV). Na jedinej vrchárkskej prémii bol prvý domáci jazdec Lea a udržal si vrchársky dres. Trio malo vtedy náskok troch minút. Po oboch šprintérskych prémiách však ich motivácia upadla a na rovinatej časti boli dostihnutí pelotónom. Svoju šancu využil Matthieu Ladagnous (FDJ) a vydal sa na sólovú jazdu. Pracovať začali tímy Deceuninck-Quick Step, Lotto Soudal a Bahrain-Merida. 10 km pred koncom mal vedúci Francúz náskok 45 sekúnd. V ďalších kilometroch však už bolo jasné, že Ladagnous bude dostihnutý.

5 km pred koncom začala bitka o dobré šprintérske pozície. Vpredu sa nachádzal aj tím BORA – hansgrohe s Petrom Saganom (BOH), ktorý bol na kolese kolegu Daniela Ossa (BOH). Ten sa však musel podriadiť tempu, ktoré diktovali celky Mitchelton-Scott, Bahrain Merida či Team Sky. Dopredu sa dostalo aj zoskupenie Jumbo-Visma s Dannym van Poppelom (LOT). V poslednom kilometri nastal hromadný pád v strede poľa. Na čele sa tak ocitla menšia skupinka, v ktorej bol aj Peter Sagan, Elia Viviani (DQT) či Caleb Ewan (LOT). Dobre zapracoval Daryl Impey (MTS) a na rad prišiel šprint. Ešte predtým však prišiel útok Luisa Leona Sancheza (AST). Ten však nebol úspešný, no za ním sa na skvelú pozíciu dostal Patrick Bevin (CCC). Na zlom mieste sa po páde ocitol včerajší víťaz Elia Viviani (DQT). Peter Sagan šprintoval z druhého radu za Ewanom. Vo výhodnejšej pozícii však celý čas bol Patrick Bevin. Ten otvoril šprint a dokázal zvíťaziť. Priblížiť sa k nemu vedel iba Caleb Ewan (:lts), ktorý skončil druhý. Peter Sagan dnes získal tretie miesto. Holanďan Danny van Poppel obsadil štvrtú priečku.

Bevin z Nového Zélandu si po národnom šampionáte v časovke odnáša druhé víťaztstvo od začiatku sezóny. Vďaka účasti vo včerajšom úniku mal sekundy k dobru. Tie získal aj za dnešné víťazstvo a 27-ročný jazdec sa tak dostáva na čelo celkovej klasifikácie. Na druhého Eliu Vivianiho má náskok piatich sekúnd, Caleb Ewan stráca o štyri sekundy viac. Druhé víťaztsvo je to zároveň aj pre CCC Pro Team, ktorý vznikol po zlúčení celkov BMC a CCC.

Záver:

Profil 2. etapy:

Zdroj: La Flamme Rouge

Výsledky 2. etapy:

1.Patrick Bevin (NZl)CCC3:14:31
2.Caleb Ewan (Aus)LTS
3.Peter Sagan (Svk)BOH
4.Danny van Poppel (Ned)LOT
5.Jasper Phlipsen (Bel)UAE
6.Phil Bauhaus (Ger)TBM
7.Elia Viviani (Ita)DQT
8.Luis León Sánchez (Spa)AST
9.Kiel Reijnen (USA)TFR
10.Kristoffer Halvorsen (Nor)SKY

Celkové poradie:

1.Patrick Bevin (NZl)CCC6:04:03
2.Elia Viviani (Ita)DQT0:00:05
3.Caleb Ewan (Aus)LTS0:00:09
4.Max Walscheid (Ger)SUN
5.Artyom Zakharov (Kaz)AST
6.Jason Lea (Aus)UniSA-Australia0:00:10
7.Michael Storer (Aus)SUN
8.Peter Sagan (Svk)BOH0:00:11
9.Jakub Mareczko ((Ita)CCC
10.Jaime Castrillo (Esp)MOV0:00:12

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár