Vuelta a España: Ben King získal životné víťazstvo

Vuelta a España

zdroj: twitter.com/cyclingtips

Zdieľaj článok:

Štvrtá etapa pretekov Vuelta a España priniesla prvé vážnejšie kopce. Na trati dlhej 161 km jazdci zdolali dve stúpania prvej kategórie. Finišovalo sa na kopci Alfacar.

Dnes sa zadarilo úniku. Z neho dokázal etapu vyhrať 29-ročný Američan Ben King (DDD). Druhý došiel Nikita Stalnov (AST)a tretí bol Pierre Rolland (EFD). Michal Kwiatkowski (SKY) má aj naďalej červený dres pre celkového lídra. Poliak však v závere nestačil na útoky Emmanuela Buchmanna (BOH) a Simona Yatesa (MTS), ktorí sa dostali na druhé a tretie miesto v GC. Kwiatkowski má náskok 7 sekúnd pred Nemcom z tímu Bora – hansgrohe a 10 sekúnd pred Britom z Mitcheltonu-Scott.

S. Yates zaútočil ako prvý 5,5 km pred páskou a tento pokus mu vydržal až do konca. Pred skupinou GC favoritov došiel s náskokom 27 sekúnd. Podobne bol na tom aj 25-ročný Buchmann.

King sa odpútal od pôvodného úniku dňa pred záverečným 12-kilometrovým stúpaním spoločne so Salnovom. Táto dvojica spolupracovala počas výstupu až do záverečného kilometra. King bol zavesený na kolese svojho kazažského protivníka až do záverečných 200 metrov. Potom dokázal 26-ročného jazdca prešprintovať. Pre Kinga ide o prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour a štvrté profesionálne víťazstvo v kariére.