Výsledky a priebežné poradie Tour de France 2020

Tour de France 2020

Výsledky etáp:

1 .etapaAlexander Kristoff (UAE)

2. etapaJulian Alaphilippe (DQT)

3. etapaCaleb Ewan (LTS)

4. etapaPrimož Roglič (TJB)

5. etapa – Wout van Aert (TJB)

6. etapa – Alexej Lutsenko (AST)

7. etapa – Wout van Aert (TJB)

8. etapa – Nans Peters (ALM)

9. etapaTadej Pogačar (UAE)

10. etapa – Sam Bennett (DQT)

11. etapaCaleb Ewan (LTS)

12. etapaMarc Hirschi (SUN)

13. etapaDaniel Felipe Martínez (EFD)

14. etapaSøren Kragh Andersen (SUN)

15. etapaTadej Pogačar (UAE)

16. etapaLennard Kämna (BOH)

17. etapaMiguel Ángel López (AST)

18. etapaMichał Kwiatkowski (INS)

19. etapa – Søren Kragh Andersen (SUN)

20. etapa – Tadej Pogačar (UAE)

21. etapaSam Bennett (DQT)

Priebežné poradie:

Celkové poradie (žltý dres):

1.Tadej Pogačar (Slo)UAE87:20:05
2.Primož Roglič (Slo)TJB00:59
3.Richie Porte (Col)TFR03:30
4.Mikel Landa (Spa)TBM05:08
5.Enric Mas (Spa)MOV06:07
6.Miguel Ángel López (Col)AST06:47
7.Tom Dumoulin (Ned)TJB07:48
8.Rigoberto Urán (Col)EFD08:02
9.Adam Yates (GBr)MTS09:25
10.Damiano Caruso (Ita)TBM14:03

Bodovacia súťaž (zelený dres):

1.Sam Bennett (Irl)DQT380 bodov
2.Peter Sagan (Svk)BOH284 bodov
3.Matteo Trentin (Ita)CCC260 bodov
4.Bryan Coquard (Fra)B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM181 bodov
5.Wout van Aert (Bel)TJB174 bodov
6.Caleb Ewan (Aus)LTS170 bodov
7.Julian Alaphilippe (Fra)DQT150 bodov
8.Tadej Pogačar (Slo)UAE143 bodov
9.Søren Kragh Andersen (Den)SUN138 bodov
10.Michael Mørkøv (Den)DQT138 bodov

Vrchárska súťaž (bodkovaný dres):

1.Tadej Pogačar (Slo)UAE82 bodov
2.Richard Carapaz (Ecu)INS74 bodov
3.Primož Roglič (Slo)TJB67 bodov
4.Mark Hirschi (Swi)SUN62 bodov
5.Miguel Ángel López (Col)AST51 bodov
6.Benôit Cosnefroy (Fra)ALM36 bodov
7.Pierre Rolland (Fra)B&B Hotels – Vital Concept36 bodov
8.Richie Porte (Fra)TFR36 bodov
9.Nans Peters (Fra)ALM32 bodov
10.Lennard Kämna (Ger)BOH27 bodov

Súťaž mladíkov (biely dres):

1.Tadej Pogačar (Slo)UAE87:20:05
2.Enric Mas (Spa)MOV06:07
3.Valentin Madouas (Fra)FDJ01:42:22
4.Daniel Felipe Martínez (Col)EFD01:54:51
5.Lennard Kämna (Ger)BOH02:14:33
6.Harold Tejada (Col)AST02:36:41
7.Niklas Eg (Den)TFR02:49:43
8.Mark Hirschi (Swi)SUN02:51:29
9.Neilson Powless (USA)EFD03:02:48
10.Pavel Sivakov (Rus)INS04:13:09

Tímové poradie:

1.Movistar TeamMOV262:14:58
2.Team Jumbo-VismaTJB00:18:31
3.Bahrain-McLarenEFD00:57:10
4.EF Pro CyclingTBM01:16:43
5.INEOS GrenadiersINS01:30:58
6.Trek-SegafredoTFR01:39:39
7.Astana Pro TeamAST01:47:15
8.AG2R La MondialeALM02:58:26
9.UAE Team EmiratesUAE03:06:46
10.Mitcheton-ScottMTS03:25:10

Aktualizované: 20.09.2020 19:39

Zdroj: letour.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.